Čeští vědci přišli s novou metodou omezující rozvoj celulitidy

Věděli jste, že celulitida může být příčinou chronického zánětu v těle? Vědci nyní přicházejí s novým zjištěním, že hlavní příčinou našich obtíží s rozvojem celulitidy je porucha tzv. mikrocirkulace tělesných tekutin (krve, tkáňové tekutiny, lymfy) v podkožní tukové tkáni.  Díky tomu dochází k postupnému rozvoji poruchy látkové výměny a tzv. „plíživému“ rozvoji zánětu, který postupně přetváří stavbu podkožní tkáně a kůži dává charakteristický tvar pomerančové kůry. Naši vědci se tudíž zaměřili především na podporu mikrocirkulace, snížení prozánětlivé reakce a celkové zlepšení metabolismu podkoží a kůže.

O celulitidě již byly napsány stovky článků, ale stále tu je a ženy trápí. Pro některé ženy přestává být problémem kosmetickým, ale stává se zdravotním a často i bolestivým.


Na problematiku celulitidy neexistuje jednoduché a rychlé řešení, vhodný je komplexní přístup jak k prevenci tak i k léčbě z rukou vyškoleného specialisty, zahrnující mimo jiné i manuální či přístrojovou lymfodrenáž, kompresní prádlo, úpravu pohybové aktivity a dodržování zásad zdravého životního stylu. Žádná rychlá „zázračná“ pilulka nebo mastička bohužel na celulitidu nefunguje. Součástí komplexního terapeutického přístupu bývají i přírodní prostředky nejčastěji charakteru fytoterapie a to jak lokální, tak i celkové.  Samotné lokální přípravky ve formě různých anti-celulitidních krémů a gelů založených na spalovačích tuků příliš nefungují, protože necílí na podstatu problému, kterou je porucha mikrocirkulace a zánět. 

Revoluční objev českých vědců – pomoci může kanadibiol

Vědecký tým pod vedením Doc. Ing. Petra Kaštánka, PhD. se zabýval výzkumem účinků bioaktivních látek z mikrořas a protizánětlivých účinků konopí a jeho hlavních účinných látek – kanabinoidů (CBD). Ve spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze, probíhal po dobu 6 let výzkum jak izolace a analýzy kanabinoidů, tak stanovení jejich biologických aktivit. Výzkumným týmem bylo zjištěno, že vybrané kanabinoidy z konopí snižují, vedle dalších účinků, tvorbu takzvaných prozánětlivých cytokinů, tedy látek odpovědných za vznik lokálních zánětů v organismu.

 „Kanabidiol (CBD) je vysoce účinná látka z konopí, získávána pokročilými extrakčními a separačními metodami z technického konopí na základě výzkumu realizovaného naší společností. Nemá psychoaktivní účinky, vykazuje však skvělé účinky protizánětlivé a antibakteriální. Jeho použití v kosmetických přípravcích je (na rozdíl od použití THC) legální.“, vysvětluje Petr Kaštánek, ředitel společností EcoFuel Laboratories a BIOCEN Laboratories.

Do testů následně vyvíjených produktů s protizánětlivými účinky pod značkou NEOBOTANICS se zapojila společnost Prevence 2000 a lymfocentrem, vedené MUDr. René Vlasákem, které se vedle lymfatických otoků a chronické žilní insuficience specializuje na problematiku lipedému a tzv. gynoidní – ženské obezity.  „Naší klíčovou hypotézou, vedoucí k vývoji inovativních podpůrných prostředků pro ošetření pokožky s otoky, křečovými žilkami a celulitidou bylo, že řada problémů spojených s degenerativními změnami podkožního kolagenního vaziva při těchto chorobách má základ v narušení mikrocirkulace s poruchou lymfatické drenáže v mezibuněčném prostoru v podkoží, odvádějícím od buněk látky  buněčného metabolismu, což vede k mikroedémům a k indukci tvorby prozánětlivých faktorů a následně ke vzniku lokálních zánětů, vedoucích ve výsledku k narušení vazivové tkáně. Novými přípravky je tak možné cílit na samotnou příčinu vzniku těchto problémů.“, popisuje MUDr. Vlasák.

 

Na základě toho byla doc. Kaštánkem vyvinuta řada podpůrných kosmetických produktů kombinující extrakty z léčivých bylin bohatých na protizánětlivé flavonoidy a CBD  (cannabidiol) – antioxidační a protizánětlivý kanabinoid z konopí setého. V případě gelu na ošetření pokožky s celulitidou je pak součástí produktu i extrakt z mikrořasy spiruliny  a genistein, biologicky aktivní forma isoflavonu ze sojových bobů, modulující fytoestrogenní aktivitu. Tyto látky jsou doplněny kofeinem a karnitinem, cílícím na lipolýzu, tj. odbourávání podkožního tuku a esenciálními oleji ze zázvoru, cypřiše a citronu. Díky tomuto komplexnímu inovativnímu složení cílí produkt nejen na podporu odbourání tukových buněk a zpevnění vazivových tkání, ale zejména na samotnou příčinu problému.

 

Neobotanics představuje CBD ANTI-CELLULITE & SLIMMING BODY GEL

Speciální anti-culititidní gel je přípravek, který je složen ze čtyř, originálních,  synergeticky se potencujících složek.

  1. Protizánětlivý kanabidiol(CBD) ve vysoce účinné neomicelární nano-formě. Tato technologie, vyvinutá v rámci výzkumného projektu společností EcoFuel Laboratories, umožňuje výrazně efektivnější dávkování CBD, protože absorpce aktivní složky probíhá mnohem rychleji a účinněji.
  2. NEOACTINE CelluSlim, je vlastní originální směs flavonoidů a dalších bioaktivních látek z výtažků břečťanu, maté, gingo biloby a pupečníku.
  3. ISO-SLIM COMPLEX™, je patentovaná, klinicky ověřená látka, která díky obsahu kofeinu, karnitinu, genisteinu a výtažku z mikrořasy spiruliny pomáhá viditelně redukovat projevy celulitidu, aktivovat redukci a zvyšovat elasticitu a pevnost pokožky. 
  4. Adjuvantní směs  esenciálních olejůz cypřiše, citronu, máty, levandule a zázvoru. 

Účinné látky obsažené v gelu snižují obvod stehen, podporují krevní oběh a stimulují metabolismus buněk. Gel má velmi rychlý nástup účinku, nemastnou a velmi dobře vstřebatelnou texturu.

Shop now

Vyzkoušejte naše funkční gely proti cellulitidě ve výhodných setech