Od 29.11.-14.12. jste se mohli zapojit do VÁNOČNÍ SOUTĚŽE o dárkový balíček superpotravin v hodnotě 1000 Kč. Stačilo zaslat fotografii s receptem vašeho zdravého vánočního cukroví, na náš email nebo pod soutěžní příspěvek na Facebooku. Vybrali jsme 3 nejzajímavější recepty, jejichž autorky vyhrávají dárkový balíček. Recepty se můžete inspirovat níže a přidat tak trochu zdravého mlsání na vánoční stůl.

GRATULUJEME VÝHERCŮM:

KLÁRA VALOVÁ – Antidepresivní sušenky

MIRA ŠKAPOVÁ – Makovo-kokosové raw cukroví

BOHUNKA MÉSZAROSOVÁ – Datlové kuličky

CO VYHRÁVÁTE?

Dárkový balíček v hodnotě 1000 Kč. Balíček obsahuje Neobotanics® superfood (Zelený ječmen BIO – porce, Konopné semínko BIO, Supermix BIO) a exklusivní ochutnávku originálního a domácího vánočního cukroví s Neobotanics® superfood. Můžete tak ochutnat například skořicové kuličky s Neobotanics® Českou Chlorellou, nebo kávová zrna s Neobotanics® Zeleným ječmenem. Balíčky odesíláme na vaše soutěžní adresy.

VÝHERNÍ RECEPTY PRO INSPIRACI

susenkyANTIDEPRESIVNÍ SUŠENKY PODLE RECEPTU ABATYŠE HILDEGARDY

mletý muškátový oříšek 45 g
mletá skořice 45 g
mletý hřebíček 10 g
jemná špaldová mouka 1000 g
třtinový cukr 300 g
máslo 500 g
vejce 4 ks.

Koření se promíchá, smísí se s moukou a přidají ostatní přísady. Vypracujeme těsto, které necháme v chladu odpočinout alespoň 2 hodiny. Pak vyválíme tenký plát a vykrajujeme jednotlivé sušenky, které dáme poté péct do trouby na asi 170 stupňů (8-10 minut). Pozor na dávkování, vzhledem k obsahu muškátového oříšku, jehož přílišná konzumace může způsobit potíže.

rawMAKOVO-KOKOSOVÉ RAW CUKROVÍ

1 hrnek máku
1 hrnek kokosu
1 jablko
4 polévkové lžíce medu (nebo např. sirupu z agáve)

Rozmixujeme mák s kokosem, nastrouháme jablko a přidáme do rozmixované směsi. Pak přidáme med – 4 lžíce jsou orientační, prostě tak, aby nám držela směs pohromadě. Dáme do tvořítek, necháme vychladit, vyjmeme z tvořítek a ozdobíme ořechem nebo čímkoliv jiným.

fotoDATLOVÉ KULIČKY

balíček vypeckovaných datlí
kokosový olej
kakao
ořechy
kokos

Rozmixuji vypeckované datle s kokosovým olejem. Lze přidat kakao či náhražku kakaa, následně přidat ořechy, rozmixovat a  nakonec obalit v kokosu.